تبلیغات
تحقیق و پروژه های روانشناسی - تحقیق تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا

امروز:

تحقیق تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا

تحقیق تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا   شامل  37 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از تحقیق های جامع و کامل در مورد  تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا   می باشد و دارای منابع معتبر می باشد

۱-۲-۱، تاریخچه

دو دانشمند فرانسوی با نام های کومل[۱]  و لوئی[۲] در اوایل قرن نوزدهم میلادی علائم کلینیکی تب تیفوئید را بررسی کردند. در سال ۱۸۲۳ میلادی برتونئو[۳] به علت تورم غدد لنفاوی روده آن بیماری را به نام روده جوشان[۴] نام گذاری نمود. کرهارد[۵] در اپیدمی تیفوئید در فیلادلفیا ایالات متحده آمریکا در سال ۱۸۳۷ میلادی، تیفوس و حصبه را از متمایز کرد.در سال ۱۸۳۹ میلادی شونلین[۶] تیفوس را به نام تیفوس اگژنتماتیکوس[۷] و حصبه را تیفوس احشایی[۸] نام گذاری نمود. در میان سال های ۱۸۴۹-۱۸۵۱ در انگلستان، جنر[۹] با استفاده از علائم بیماری های تب دانه دار، حصبه را تشخیص داد و عامل آن را سالمونلا تایفی[۱۰] نامید.  اسم سالمونلا بر گرفته شده از دامپزشک آمریکایی به نام دکتر دانیال المر سالمون[۱۱]  می باشد که به پاس تحقیقات و زحمات گسترده این دانشمند  نام گذاری شده است.هوپ[۱۲] در سال ۱۸۸۶ از ادرار، فیفیر در سال ۱۸۸۵ از مدفوع، در سال ۱۸۸۸ ویلچور از خون سالمونلا را جدا نمودند.در سال ۱۸۹۶ سیکارد و ویدال آنتی بادی علیه سالمونلا را از خون جداسازی کردند (۲و۳) .

۱-۲-۲، باکتریولوژی سالمونلا

سالمونلا از اجزای خانواده انتروباکتریاسه می باشد که واجد تاژک پری تریش می باشد(۴) این باکتری از طریق حیوانات و محصولات حیوانی آلوده به این باکتری به انسان منتقل شده و سبب بیماری در انسان می شود(۴). سالیانه تخمین زده می شود ۱٫۴ میلیون نفر در ایلات متحده آمریکا  توسط سالمونلا بیمار می شوند(۸).

بیشتر سروتایپ های این باکتری برای انسان و اکثر حیوانات بیماریزا هستند. سالمونلا در دستگاه گوارش مهره داران یافت شده و بیماری های متعدد با علائم متفاوت را ایجاد می نماید(۹). یکی از علل مهم مسمومیت های غذایی در اروپا و ایالات متحده آمریکا، سالمونلا انتریکا سرووار انتریتیدیس می باشد. براورد شده است که ۹۳٫۸ میلیون نفر سالانه در کل جهان به سالمونلا مبتلا می شوند که نتیجه آن ۱۵۵۰۰۰ مورد مرگ در سال می باشد.

۱-۲-۳، تست ها و خواص بیوشیمیایی

این باکتری تست اندول و ONPG آن منفی بوده و لاکتوز را تخمیر نمی کند اما این باکتری متحرک بوده و تست سیترات و SH2 آن مثبت می باشد. واکنش آنتی بادی علیه آنتی ژن های Vi و H و O این باکتری مبنای سروتایپینگ سالنونلا است.

در حالیکه مبنای اصلی طبقه بندی سالمونلا سروتایپینگ آنتی ژن های سطحی می باشد اما اساس تفریق سروتایپ تایفی تست های بیوشیمیایی می باشد . سروتایپ تایفی از نظر تست های بیوشیمیایی به صورت خنثی می باشد. سروتایپ تایفی در همه تست های تولید گاز از گلوکز، موسینات،آرابینوز، سیمون سیترات، اورنی تین دکربوکسیلاز و مصرف استات منفی را بروز می دهد. سروتایپ تایفی مسئول  تیفوئید بوده و سایر سروتایپ ها باعث انتریت و انتروکولیت می شود(۴, ۹, ۱۰).

ویژگی های بیوشیمیایی سالمونلا همان ویژگی های عمومی خانواده انتروباکتریاسه می باشد. تخمیر کربوهیدرات توسط سالمونلا همراه با تولید گاز و اسید می باشد. سالمونلا مانیتول، آرابینوز، گلوکز، دولسیتول، سوربیتول و مالتوز را تخمیر می کند اما سالیسین، آدنیتول، لاکتوز و ساکارز را تخمیر نمی کند ولی سالمونلا کلراسوئیس و تعدادی از سویه های سالمونلا تایفی، قادر به تخمیر آرابینوز نیستند. سالمونلا کلراسوئیس، سالمونلا پولروم، برخی از سویه های سالمونلا پاراتایفی و تقریبا تمام سویه های سالمونلا تایفی قادر به تخمیر دولسیتول نمی باشند. سالمونلا گالیناروم، برخی از سروتایپ های سالمونلا تایفی موریوم، سالمونلا تایفی و سالمونلا دابلین هنگام تخمیر کربوهیدرات، گاز ایجاد نمی کند. برخی از سویه ها قادر به تخمیر ساکارز، رافینوز و لاکتوز هستند، این ویژگی های غیر عادی بدلیل وجود پلاسمید است. اکثرا سالمونلا آریزونه واجد فعالیت بتاگالاکتوزیداز می باشد و لاکتوز را یا به سرعت و یا به آهستگی تخمیر می کند. بیشتر سویه هایی که قند های خاص را تخمیر میکنند، این عمل را با شدت بالا انجام می دهند و در آب پپتون دار در دمای ۳۷ درجه سانتی گراد و در مدت زمان ۶ تا ۱۰ ساعت، اسید تولید می کنند. ممکن است سویه های غیر تخمیر کننده در اثر چهش به تخمیر کننده تبدیل شوند و بعد از گذشت چند روز اسید ایجاد کنند و امکان دارد با سایر سالمونلا ها که تخمیر کننده هستند، اشتباه گرفته شوند. برخی از سویه ها دارای نقص در فرایند جذب قند هستند و اسید را در طول مدت ۱۰ الی ۲۰ ساعت ایجاد می کنند(۴).

۱-۲-۴، طبقه بندی سالمونلا

طبقه بندی سالمونلا بسیار دشوار است، به علت اینکه از گونه های متععدی تشکیل شده است. معمولا گونه های سالمونلا را بر اساس ویژگی های بیوشیمیایی، اپیدمیولوژی، میزبان و آنتی ژن های O، H و Vi طبقه بندی می شوند. برای اولین بار در سال ۱۹۲۹ میلادی طبقه بندی سالمونلا توسط کافمن صورت گرفت که توسط وایت این طبقه بندی تکمیل گردید.  بر اساس این طبقه بندی، سروتایپ های سالمونلا در یک گونه منفرد قرار گرفت.   طبقه بندی دیگری که وجود دارد،ادواردز-اوینگ[۱] می باشد که سالمونلا را در سه گونه ی سالمونلا تایفی، سالمونلا کلراسوئیس و انتریتیدیس و صد ها سروتایپ طبقه بندی می کند(۴و۱۰).

طبقه بندی سومی که برای سالمونلا وجود دارد، بر اساس  هیبریداسیون DNA[2] می باشد. که بر اساس آن  جنس سالمونلا شامل دو گونه ی سالمونلا بونگوری و سالمونلا انتریکا می باشد. در این طبقه بندی اکثر پاتوژن های انسان در گونه ی انتریکا جای گرفته  اند.

سالمونلا انتریکا به شش زیر گونه تقسیم می شودکه شامل: سالمونلا انتریکا، سالمونلا  سالاما، سالمونلا آریزونه، سالمونلا دی آریزونه، سالمونلا هونته و سالمونلا انتریتیدیس می باشد(۵).

۱-۲-۵، آنتی ژن های سالمونلا

الف) آنتی ژن O

آنتی ژن  O در برابر الکل و حرارت مقاوم است و در سالمونلا ۶۷ انتی ژن O وجود دارد که با عدد نشان داده می شود. آنتی ژن O می تواند حرارت جوش را به مدت دو ساعت و نیم تحمل کند اما آنتی ژن فلاژل و آنتی ژن فیمبریه در این درجه حرارت نابود می شوند و قادر به تحمل آن نیستند. خاصیت آنتی ژن O بوسیله لیپوپلی ساکارید[۱] که  در دیواره باکتری های گرم منفی وجود دارد ایجاد می شود.

بدلیل هیدروفیل بودن آنتی ژن O در محلول نمکی۰٫۸۵% NaCl، یک سوسپانسیون یکنواخت ایجاد می کند.آنتی ژن O می تواند در درجه حرارت ۳۷ درجه سانتی گراد اتانول ۹۶ درصد به مدت زمان چهار ساعت تحمل کند اما فرمالین ۰٫۲% باعث غیر فعاسازی آنتی ژن O میشود. (۲و۳).

ب)آنتی ژن فلاژلی یا آنتی ژن H

آنتی ژن H در برابر الکل و حرارت حساس می باشد و در درجه حرارت ۱۰۰ درجه سانتی گراد به مدت زمان سی دقیقه همه ی فلازل ها از باکتری جدا می شود. این فرایند جدا شدن فلاژل ها از باکتری در دمای ۶۰ درجه سانتی گراد آغاز می شود اما این فلاژل هایی که از باکتری جدا می شوند، سیستم ایمنی را تحریک می کنند. آنتی ژن H  یکی دیگر از آنتی ژن های سالمونلا می باشد که این آنتی ژن مربوط به فلاژل باکتری می باشد. هنگامیکه که ما سوسپانسیون باکتری را به مدت دو نیم ساعت بجوشانیم این خاصیت ایمنی زایی باکتری از بین می رود اما اگر در دمای پایین تر از دمای جوش قرار گیرد خاصیت اگلوتیناسیون  آنتی ژن از بین رفته  اما قدرت آنتی ژن از بین نمی رود (۲و۳).

آنتی ژن فلاژلی دو نوع است که عبارت است از : ۱) آنتی ژن فلاژلی فاز یک(H₁) ۲) آنتی ژن فلاژلی فاز دو(H₂).

آنتی ژن H₁ با حروف لاتین نشان داده می شود و از حرف a تا حرف z  میباشد. به علت اینکه  تعداد آنتی ژن H₁ بسیاز بیشتر از ۲۵ می باشد، سایر آنتی ژن های H با اضافه کردن عدد به حرف Z مشخص می شود. آنتی ژن H₂ به صورت عدد از ۱ تا ۱۲ نشان داده می شود.تعداد آنتی ژن H₁، ۹۳ عدد می باشد (۳).

ج) آنتی ژن K یا آنتی  کپسولی

سه نوع آنتی ژن کپسولی در سالمونلا وجود دارد که شامل: آنتی ژن M، آنتی ژن Vi و آنتی ژن ۵

آنتی ژن M:

آنتی ژن M شامل کولانیک اسید است. آنتی ژن M  باعث ایجاد  کلونی های مخاطی می گردد. آنتی ژن M پلی ساکارید های خارج سلولی می باشد. مکانیسم  جلوگیری از آگلوتیناسیون به وسیله آنتی سرم علیه O، شبیه مکانیسم عمل آنتی ژن Vi می باشد. خصوصیت آنتی ژن M با آنتی ژن Vi تفاوت دارد.برخی از آنتی ژن های کپسولی اشرشیاکلی (مثل: K₃₀ و K₃₉) و K₈ و K₃ کلبسیلا با آنتی ژن  M سالمونلا  واکنش متقاطع[۲] دارند. برای تعیین آنتی ژن M، کلونی ها حالت لعابی پیدا می کند و به کشت باکتری سرم ضد آنتی ژن M اضافه می کنیم که می توان از آزمایش تورم کپسولی استفاده نمود(۳).


جهت دانلود متن کامل تحقیق تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا کلیک نمایید


نوشته شده در : سه شنبه 7 شهریور 1396  توسط : نگار موسوی.    نظرات() .

برچسب ها: تحقیق تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا ، دانلود تحقیق تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا ، پیشینه تحقیق تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا ، تحقیق در مورد تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا ، مقاله تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا ، مقاله در مورد تاریخچه و عوامل دخیل در بیماریزایی و روش تشخیص و پیشگیری در بیماری سالمونلا ،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.